מקומות קדושים בטבריה ולא כדאי לפספס כשאתם שם

טבריה היא אחת הערים העתיקות בישראל שהוקמה בשנת 20 לספירה ובעבר הייתה אזור התיישבות לגדולים מאנשי הדת היהודית לאורך ההיסטוריה. בין היתר פעלו ונקברו בעיר: רבי עקיבא, רבן יוחנן בן זכאי, השל"ה הקדוש ואף עצמותיו של הרמב"ם הובאו לקבורה בעיר. בין היתר תוכלו למצוא בעיר את קברו של אחד מגדולי התנאי ואחד ממנהיגי התקופה בישראל – רבי מאיר בעל הנס. בעוד טבריה נחשבת לאחת מהערים ההיסטוריות של ישראל וגם היהודים בתפוצות מכירים בה ככזאת, אין פלא מדוע היא נחשבת למוקד משיכה לתיירים רבים מהארץ ומחו"ל. אם אתם מבקרים באזור יש כמה מקומות שאתם בהחלט רוצים לבקר בהם.

כמה מקומות קדושים בטבריה שאתם לא רוצים לפספס:

  • קבר הרמב"ם – הרמב"ם נפטר במצרים אך על פי צוואתו ביקר להיקבר בטבריה שבארץ ישראל וכך היה שעצמותיו הובאו אל טבריה ונבנה קבר מיוחד לכבודו שתוחזק לאורך השנים והדורות. כיום אנשים רבים עולים לרגל לקברו של הרמב"ם ולא רק אנשים מישראל אלא גם אנשים מכל רחבי העולם המגיעים במיוחד לביקור בקבר זה.
  • מגדלא – יישוב יהודי עתיק הנמצא לשולי הכנרת ובאזור העיר טבריה ומומלץ מאוד לבקר במקום. תוכלו לראות שרידים של היישוב היהודי העתיק הנקרא "מגדל", שרידי בית כנסת קדום, מקווה ואפילו את אזור הנמל. ישנם סיורים רבים הנערכים במקום במסלול לכל המשפחה.
  • קבר רבי מאיר בעל הנס – אחד מגדולים התנאים ומנהיגי היהודים לאורך ההיסטוריה אשר עשה ניסים לקהילה היהודית בעודו בחיים כאשר זכותו נשמרה גם לאחר לכתו ועל כן משמש הקבר כיום כמוקד משיכה עבור אנשים רבים, מכל משלבי הדת היהודית, כדי ליהנות מסגולות הברכה שבתפילה לקב"ה לזכייה בישועות בזכות התנא הקדוש שנקבר במקום זה.

על קבר רבי מאיר בעל הנס:

מיקום הקבר היה ידוע כשם שנתגלה על ידי האר"י הקדוש. המבנה שנבנה על קברו נהרס ברעידת אדמה שהייתה באזור לפני המון שנים אך נבנה מחדש ושופץ. בספרי חכמים נכתב שזכותו בדבר ישועות ורחמים לבני ישראל, אותם ישועות שעשה לעם ישראל בעודו בחיים, נשמרו לו גם לאחר מותו ועל כן משמש כמוקד משיכה לתיירים רבים העולים אליו לשאת תפילה לקב"ה בזכותו של הקדוש. קבר רבי מאיר בעל הנס הוא אחד מקברי הצדיקים הפופולריים ביותר בישראל ועשרות אלפי אנשים מגיעים אליו מדי שנה. אם אתם באזור אתם בהחלט רוצים להגיע לביקור ולזכות בברכות וישועות.

השתתפות בהילולות ופעילויות במתחם:

במקום פועלת ישיבת אור תורה כאשר נציגיה ותלמידיה מתחזקים ומפעילים את המקום. במהלך השנה מתקיימות הילולות, חגיגות ופעילויות נוספות המציינות אירועים שונים בלוח השנה העברי. כמו כן לעתים מתקיימות במקום אירועים שונים כמו בר מצווה או הדרכות לקבוצות, חלק ממסלול ימי גיבוש לחברות ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.