הנקיק השחור למטיילים

הנקיק השחור הוא אחד ממסלולי הסנפלינג שיש בארץ. מסלול כזה יכול להיות מהנה אפילו לאנשים שכבר ביצעו לא מעט סנפלינג בחייהם ולמרות שהוא נראה מסוכן מאוד, הוא יהיה בטוח לחלוטין אם מבצעים אותו לאט ובזהירות. זה הזמן להבין מה כל כך מיוחד בנקיק השחור וכיצד אפשר לטייל בו.

למי מתאים טיול בנקיק השחור?

טיולבנקיק השחור יכול להיות טיול מעניין ומסקרן לכל המטיילים, בין אם מדובר במטיילים שמנוסים בביצוע סנפלינג או באנשים שזו הפעם הראשונה שלהם. יש אנשים שימליצו לכם לבצע קודם כל מסלולים אחרים כדי שלא תגיעו למסלול הכי יפה ישר על ההתחלה אך למעשה יש עוד מסלולים יפים ברחבי הארץ כך שזה עניין סובייקטיבי לחלוטין. טיול בנקיק השחור יכול להתאים גם למטיילים יחידים, גם לתיירים, גם למשפחות וגם לזוגות. בסופו של דבר זו חוויה מטלטלת ומרתקת וצריך לזכור שהטיול בנקיק השחור בעצמו יפהפה כשם שנחל הזוויתן שזורם בו הוא אחד היפים ביותר בישראל.

מתי כדאי לצאת לטיול בנקיק השחור?

אם אתם רוצים לצאת לטיול בנקיק השחור כאשר אין בו מים, אתם צריכים לצאת אליו בחודשי הקיץ. אם אתם רוצים לצאת לטיול רטוב כאשר הנקיקים מלאים אתם צריכים לצאת בחודשי החורף. בין חודשים מרץ ומאי זה הזמן הכי טוב לטייל כיוון שהנקיק יהיה מלא אך כמובן שזה תלוי בגשמים. בסופו של דבר הטיול בנקיק השחור יכול להיות מעניין תמיד כי הנקיק תמיד יהיה בצורה שלו שמאפיינת אותו מאוד כך שגם אם כשתגיעו אליו הוא יהיה יבש יחסית, זה לא אומר שתיהנו פחות. חשוב לבדוק מה מצב הגבים בנקיקים בכל מקרה לפני שיוצאים בעיקר אם יש לכם אפשרויות אחרות לסנפלינג באזור.

הנקיק השחור
הנקיק השחור

כיצד ניתן לטייל בנקיק השחור?

טיול בנקיק השחור יכול להיות מרתק ומעניין בעיקר אם הוא יהיה בטוח. כאשר הוא יהיה בטוח תוכלו להתרכז בהנאה שלכם במהלך הטיול כאשר ההנאה הזו יכולה לעתים להיגמר בטרגדיה. אתם יכולים לצאת לטיול בנקיק השחור לבדכם אך חשוב שתדעו שאם משהו בציוד יהיה פגום, לא יהיה לכם את מי להאשים. תמיד חשוב לצאת לטיולי סנפלינג ובעיקר אחד שכולל כמה מפילם כמו הנקיק השחור רק אחרי שאתם יודעים במאה אחוזים מה אתם עושים וכשיש לכם את הציוד המתאים. חשוב לזכור כי הטיול בנקיק השחור מתבצע פעמים רבות עם חברות מנוסות שמארגנות את הכל, כולל את ההסעות.

כיצד ניתן לשפר את החוויה בטיול?

אם אתם רוצים לשפר את החוויה בטיול כדאי מאוד שתדאגו לעוד כמה אטרקציות שיהיו במהלכו. אמנם הנקיק השחור מספק לכם את אחד מאתרי הסנפלינג הכי טובים שיש והוא יקפיץ לכם את האדרנלין לשמיים, אל בכל זאת אפשר לשלב גם קיאקים בירדן, טיול רגלי שכולל תצפיות ברמת הגולן וכמובן גם על האש שיהיה טעים בבטן. כל אלו יכולים להיות מאורגנים באופן עצמאי על ידכם או על ידי הצוות שיוצא אתכם לטיול ולכן חשוב מאוד לחשוב על כל התכנונים האלו מראש ולהגיע מוכנים לטיול.

בטיחות בטיול ברמה הגבוהה ביותר

יכול להיות שיהיה יום יפה ובהיר במהלך הסנפלינג וייראה כאילו אין כל סכנה אפשרית. עם זאת יכול להיות שהטיול יהפוך ברגע אחד לסיוט כי הסנפלינג יעורר בעיות בטיחות קשות שלעתים ייגמרו בפציעות ואף יותר מזה. הטיול יכול להיות הרבה יותר מהנה כשאתם בטוחים בבטיחות שלכם ולכן אתם חייבים לבחור בחברה מנוסה שיש עליה המלצות ורישיונות מתאימים, וכמובן שעושה עליכם רושם מקצועי.


הפוסט הנקיק השחור למטיילים פורסם ראשון בבלוג של מדיום אשדות — סנפלינג ופעילויות אקסטרים לקבוצות ומשפחות
בתאריך 17.4.19 https://medium.com/@itamardar100/%D7%94%D7%A0%D7%A7%D7%99%D7%A7-%D7%94%D7%A9%D7%97%D7%95%D7%A8-%D7%9C%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D-8d789a42cb3b

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.