מטפי כיבוי אש

מטף כיבוי אש הוא אחד האמצעים הכי קטנים שיכולים להציל יום אחד את חייכם. אפילו מטף כיבוי אש במשקל של חצי קילו יכול להיות יעיל מאוד ביום שבו תהיה שריפה בביתכם. כיצד משתמשים בו? מי משתמש בו ומתי? מי בודק אותו? זה הזמן לדבר על המטף האדום שאתם רואים במקומות רבים.

מה תפקידו של מטף כיבוי אש?

מטף כיבוי אש של קורש גילוי אש  הוא אחד האמצעים הכי חשובים לכיבוי אש. אמנם יש כיום אמצעים הרבה יותר מתקדמים, כמו למשל מערכת ספרינלקרים שהיא מערכת אוטומטית לחלוטין, אך למטך כיבוי אש יש יתרונות משלו. מטף כיבוי האש אמור לכבות את האש באופן נקודתי, אמנם הוא לא יכול לכבות את השריפה עצמה אך הוא יכול לפלס את דרך המילוט שלכם מחות לבניין או למבנה מסוים וזה יציל את חייכם. יש למטך כיבוי אש יתרונות רבים: הוא נייד, הוא פשוט לשימוש והוא לא יקר באותה מידה כמו אמצעי כיבוי אש אחרים. כל היתרונות הללו הפכו את מטף כיבוי האש לאמצעי הכיבוי הכי נפוץ שיש.

כיצד משתמשים במטף כיבוי אש?

אחד היתרונות של מטף כיבוי אש הוא שהוא פשוט מאוד לשימוש. לא צריך להיות מומחים גדולים כדי להשתמש בו, יש בו בסך הכל כמה חלקים די ברורים. יש את הגוף שלו שאמור להיות שלם, יש לו שעון שמראה מה הלחץ בו, יש לו ידית, צינור ונצרה. יש לאחוז אותו ביד החלשה ואת הצינור ביד החזקה, זאת אחרי שפתחתם את הנצרה. לאחר מכן יש לכוון את הצינור שלו אל עבר השריפה וללחוץ על הידית כדי להפעיל אותו. חשוב לזכור כי ההפעלה שלו צריכה להתבצע אך ורק לחיפוש דרך מילוט כדי שלא ייגמר באמצע הכיבוי. כמובן שאם מדובר בשריפה קטנה אפשר לכבות את כולה בעזרתו.

אלו סוגי מטפים קיימים?

יש כל מיני סוגים מטפי כיבוי אש וכנראה שלא תוכלו לזהות אותם לבי לקרוא את התווית שיש עליהם. המטף המפורסם ביותר הוא מטף הקצף. מטף זה מסוכן מאוד לשימוש לוחות חשמליים כי לא רק שהוא לא יכבה את השריפות שיש בהם, הוא גם יפגע בהם וייצור בעיות נוספות. עם זאת, הוא מבודד את השריפה מהסביבה החיצונית וכך מונע התלקחות חוזרת. יש גם מטפי גז, כמו הלון או פחמן דו חמצני, כאשר פחמן דו חמצני יהיה טוב למערכות חשמל אם כי לא לשריפות על הקרקע או במקומות פתוחים. מטף אבקה יהיה יעיל בעיקר לדליקות של נוזלים ושמנים אך גם למוצקים כמו שאר המטפים.

כמה עולה מטף כיבוי אש?                                                                  

מטך כיבוי אש יכול לעלות בין 150 ועד 1500 שקלים. כמובן שזה תלוי ממי קונים, איזה סוג מטף קונים וכמובן מה הגודל שלו. מטך אבקה, גז הלון, פחמן דו חמצני וקצף לא יעלו אותו הדבר גם אם הם יהיו באותו הגודל. כמו כן יש מטפי כיבוי אש חדשים ויש מטפים שנמכרים עקב חוסר שימוש מיד שנייה ויש סיכוי שהם יעלו פחות. כמובן שאם תרכשו מטף כיבוי אש במשקל חצי קילו הוא יעלה הרבה פחות ממטף כיבוי אש במשקך 10 קילו וכן הלאה.

ממי קונים מטפי כיבוי אש?

מטפי כיבוי אש אפשר לקנות ממגוון רחב של חברות שמשווקות אותם ופועלות בארץ, מרביתן חברות שמוכרות ומתקינות מערכות כיבוי אש, מערכות גילוי אש וכן הלאה. לחברות אלו חייב להיות רישיון לעסוק בתחום ולרוב הן יציעו גם שירות בדיקות תקינות ומילוי למטפים.

המאמר מטפי כיבוי אש פורסם בבלוג מדיום קורש גילוי אש בתאריך 16.4.19
https://medium.com/@giluyesh2003/%D7%9E%D7%98%D7%A4%D7%99-%D7%9B%D7%99%D7%91%D7%95%D7%99-%D7%90%D7%A9-e09a7fb22206

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.