גניבת בובקט – איך לא יקרה לכם?

הריסת מבנים

מהו בובקט ולמה הוא חשוב?

הבובקט הוא אחד מכלי העבודה החשובים ביותר שיש באתרי בנייה. הבובקט הוא למעשה כלי קטן יחסית, בגודל של מלגזה די קטנה, והוא יכול לבצע שלל פעולות. הבובקט יכול לסחוב ציוד, הוא יכול לשטח אדמה, הוא יכול להעביר גם פסולת ממקום למקום וגם לקדוח אם יש לו מקדח מובנה או אפשרו להתחברות למקדח. בובקט הוא אחד הכלים בלעדיהם לא ניתן לעבוד אפילו שיש כלים גדולים וחזקים ממנו. הוא יכול לעבוד גם בשטחים יחסית קטנים וכך למעשה אפשר להשתמש בו בכל שלב בבנייה. הבעיה היא שבגלל שהוא קטן וחשוב כל כך אפשר לגנוב אותו ומכך צריך להיזהר.

http://www.kodchim.co.il/img/0098/099.jpg
אלון יסודות עבודות בובקט

מי יכול לגנוב את הבובקט?

יש הרבה אנשים שהיו שמחים לגנוב את הבובקט. מדובר באחד הכלים השימושיים ביותר ולכן אפשר להשתמש בו במגוון רחב של פעולות, מה גם שאפשר למצוא לו לא מעט קונים. אמנם היום יש שיטות רבות כיצד לדעת היכן הבובקט והאם הוא גנוב או לא אך בכל זאת לא תהיה בעיה לאנשים לרכוש בובקט גנוב כי הם מקבלים אותו כנראה במחיר שובר שוק, כך שגם אם הם יחשדו זה לא באמת משנה. גניבת הבובקט יכולה להתבצע על ידי העובדים באתר הבנייה או על ידי אנשים חיצוניים הרי כולם יודעים שהבובקט נמצא שם, הוא עושה רעש, חשוף וקל לזיהוי.

כיצד ניתן לגנוב את הבובקט?

גניבת בובקט יכולה להתבצע על ידי כמה שיטות. יש אנשים שיודעים כיצד להפעיל אותו והם רק צריכים גישה אל מושב הנהג. לאחר מכן הם פשוט ייסעו איתו עד שהוא יגיעו אל מחוץ לאתר הבנייה ולאחר מכן יעלו אותו על טנדר או משאית גדולה וייקחו אותו למקום בו לא יוכלו לעלות עליהם. כמו כן ניתן לגנוב אותו בעיקר בגלל שהוא נמצא באתר בניה, נאמר את זה כך, לא המקום הכי שמור שיש. בסופו של דבר הבובקט יכול להיות כלי שימושי מאוד לגנבים ויחד עם הקלות היחסית בהגעה אליו ובשינוע שלו יש צורך למצוא פתרונות הולמים כדי למגר את הסיכוי שזה באמת יקרה.

כיצד נפתור את בעיית הגניבות?

כדי שלא יגנבו לכם את הבובקט אתם צריכים להפעיל כמה קווי הגנה. קו ההגנה הראשון הוא כמובן להרחיק את מפתחות הבובקט או את אפשרויות ההפעלה שלו כך שלא כל אחד יוכל לעשות זאת על דעת עצמו. כיום יש בובקטים עם אמצעי הגנה מובנים כך שלא כל אחד יכול להתניע אותו, ויש גם בובקטים עם אזעקות מובנות בכל מקרה שרצף הפעולות הדרוש לא יקרה, כולל הזזה שלו מהמקום בלי התנעה. כמו כן מומלץ לא להשאיר אותו במקום חשוף וכמובן שתמיד יהיה שומר באתר הבנייה. אמנם זה לא תמיד אפשרי אך בכל זאת זה יכול להיות פתרון, הרי הוא נשאר שם למשך הבנייה כולה.

כדאי לבטח את הבובקט בכל מקרה

לא משנה עד כמה אתם חושבים שאתם מוגנים מפני גניבות אתם לא יכולים להיות בטוחים בעצמכם ושאננים. הסכנות תמיד קיימות ואם יגנבו לכם את הבובקט אתם יכולים להפסיד עליו עשרות אלפי שקלים וכמובן שהבנייה באתר הבנייה תיעצר. מה שצריך לעשות כדי להיות מוגנים במאה אחוזים הוא פשוט לבחור לו ביטוח מתאים. יש כיום ביטוחים נגד גניבות כמו שיש ביטוחים נגד יציאת הבובקט משימוש, התהפכות שלו, תאונות עבודה, נזקים שיכולים להיגרם לצד ג', גניבה של חלקים ממנו בלבד וכן הלאה. ביטוח טוב עם חברת ביטוח אמינה יכולה לעזור לכם להיות רגועים גם במידה והוא ייגנב.

הפוסט פורסם ראשון במדיום אלון יסודות גניבת בובקט — איך לא יקרה לכם? בתאריך 16.4.19
https://medium.com/@alon29265401/%D7%92%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%AA-%D7%91%D7%95%D7%91%D7%A7%D7%98-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%90-%D7%99%D7%A7%D7%A8%D7%94-%D7%9C%D7%9B%D7%9D-42863d058109

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.