סוגי מכונות אריזה במפעלים

יש מגוון רחב של מכונות אריזה במפעלים והן הבולטות ביותר במפעל. המכונות האלו הופכות את המוצרים ליותר זולים ויותר פשוטים לייצור, וזה הזמן להבין אלו סוגי מכונות קיימות ולמה משמשת כל אחת מהן. אחרי המאמר הזה כבר תדעו בדיוק איזו מכונה אורזת את המוצר שאתם הולכים לצרוך.

למה צריך מכונות אריזה במפעלים?

מכונות אריזה סטארפק נחוצות במפעלים מכמה סיבות כאשר הסיבה הראשית היא שיש מוצרים שאי אפשר לארוז ללא מכונות. אריזה ידנית לא תמיד יכולה להתבצע. אמנם נדמה כי אריזת מתנה היא משימה פשוטה אך אל תשכחו שבמפעלים לא ארוזים מתנות. אורזים מוצרי מזון, תרופות, חלקי מתכת, מוצרי פלסטיק וכן הלאה. המוצרים הללו יכולים להיות הרבה יותר פשוטים לאריזה עם מכונות אריזה שעושות זאת באופן אוטומטי אך בסופו של דבר צריך לזכור כי האריזה בכלל לא תמיד מעשית באופן ידני. כמו כן, האריזה עם מכונות אריזה תהיה מהירה ויתר וכך עלות הייצור של המוצר יורדת באופן ניכר.

מכונות אריזה
מכונות אריזה

מכונת לאריזה בוואקום

המכונה הראשונה שנדבר עליה יכולה להיות שימושית מאוד גם מחות לכותלי המפעל. המכונה הזו היא מכונת הוואקום, מכונה זו מצמידה את החומר שאיתו אורזים את המוצר, בדרך כלל ניילון, אל פני השטח שלו. למעשה האריזה הזו יכולה להיות גם בחנויות קטנות ואפילו בבית שלכם כאשר המכונה שעושה זאת נקראת מכונת שרינק. המכונה הזו חצי אוטומטית אם כי במפעל היא עושה זאת באופן אוטומטי לחלוטין ללא התערבות יד אדם. יש יתרונות רבים לאריזה בוואקום כמו למשל הארכת חיי המדף של המוצר בגלל שאין באריזה אוויר כלל, הפיכת המוצר ליותר עמיד, הקטנת הנפח שלו ועוד.

מכונה פלו פאק לעטיפת מוצרים

מכונת פלו פאק היא אחת המכונות הכי חשובות שיש במפעלים. מכונה זו אורזת את המוצרים ללא ואקום אך ביעילות הכי גבוהה שיש. מכונה זו אורזת את המוצרים בעזרת סליל. יש סליל ארוך מאוד שנמצא ברוחב המתאים לאריזה שצריכה להיות על המוצר, כך שהסליל מסתובב ופס הייצור זז לצדו. המכונה חותכת את הסליל בעת הנכונה וכך למעשה מקבלים אריזה של מוצר מהירה במיוחד. כך מדביקים תווית על בקבוקי שתייה, אל חטיפים, ממתקים, שוקולדים וכולי. מכונה זו מהירה מאוד והיא מקצרת את תהליך סיום הייצור.

מכונה לאריזת משטחים גדולים

מכונת אריזה למשטחים גדולים היא המכונה שמסיימת את תהליך הייצור באופן רשמי. מכונה זו לא אורזת את המוצר באופן ישיר אלא אורזת את המארז כולו לאחר שהוא כבר מוכן עם האריזה המקורית שלו. אריזה זו מבצעת על ידי ניילון בלבד, בדרך כלל ניילון נצמד אך עבה יותר מהרגיל, זה שאפשר למצוא אצלכם במטבח. אריזת המשטחים עוזרת למלגזה להרים את המשטח עם ארגזי הקרטון עליו בצורה נוחה ובטוחה יותר עד למחסני בהם המוצרים יהיו מאוחסנים עד אשר ישלחו להפצה. מכונה זו הרבה יותר פשוטה מהמכונות האחרות אך היא חשובה לא פחות לכל תהליך הייצור.

מכונות מותאמות אישית

יכול להיות שאת המכונות הללו כבר פגשתם אך בכל זאת חשוב לזכור כי זה לא משנה באיזו מכונה תבחרו, היא חייבת להיות מותאמת אישית. בסופו של דבר ההתאמה האישית יכולה להיות פשוטה ביותר אם עושים אותה בצורה מקצועית. למשל, את מכונת השרינק יש להתאים עם עובי האריזה וכמובן לסוג המוצר, את מכונת אריזת המשטחים יש צורך להתאים לפי המהירות ולפי כמות הסיבובים שהיא צריכה לבצע, את מכונת הפלופאק יש להתאים בצורה מדויקת גם לסוג הסליל ולגודל המוצרים וכולי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.