איטום וזיפות גגות בצפון

איטום וזיפות גגות בצפון

כיצד מבצעים איטום וזיפות גגות בצפון? זה הזמן לכל השלבים!

מהם שלבי איטום וזיפות גגות בצפון?

  • השלב הראשון הוא הכנת השטח לאיטום. אם הגג לא יהיה נקי לחלוטין יכול להיות שהאיטום לא יהיה במפלס אחיד מה שיגרום לנזקים חמורים בהמשך. לכן יש צורך איטום וזיפות גגות בצפוןלטאטא היטב את שטח הגג ואחרי שנוקה הלכלוך היבש, לשטוף אותו. שימו לב שהשטיפה חייבת להיות יסודית ולאחר מכן יש לייבש את שטח הגג. אם הוא לא ייובש, המים שנמצאים עליו יכולים להיכלא  מתחת לשכבת הזפת ויכולים גם לפגוע במרקם שלה.
  • אחרי שהגג נוקה הגיע המן לזיפות עצמו. הזפת מגיע במיכל גדול מאוד והיא תהיה נוקשה, כאשר אפשר להבחין בצמיגות שלה גם בטמפרטורת החדר. עם זאת, אחרי חימום על ידי מבער ייעודי היא תהפוך להיות הרבה יותר נוזלית אך היא עדיין תישאר מעט צמיגית, ואז קבלן האיטום ימרח אותה על שטח הגג. המריחה של הזפת מתבצעת עם גורף מיוחד ויש למרוח על מטר מרובע את הכמות שנקבעה בין קבלן האיטום לבין הלקוח, בדרך כלל בין 1.5 ועד 2.5 קילוגרם למטר רבוע.
  • אחרי ששכבת הזפת נמרחה מחכים שהיא תתייבש. לאחר מכן ניתן למרוח שכבה נוספת כאשר הוספת בד יוטה בין השכבות יכולה לתרום באופן פנטסטי לעמידות ולאי חלחול המים המבוקש. בכל מקרה זו שאלה של תקציב והלקוח יכול להחליט מה טוב בשבילו. אחרי שהתבצעה השכבה הנוספת או שלא, לפי דרישה, יש לפתוח את המרזבים.

 

סיום הכנת הגג

איטום וזיפות גגות בצפון חייב להיות בטוח לחלוטין לטווח הארוך ולמרות שזיפות גגות היא אינה שיטת האיטום הכי טובה ועמידה שיש, היא יכולה להיות מעולה לשנים רבות אם תתבצע במלואה. יש לבדוק את האיטום אחרי שהוא יושם לחלוטין וזאת על ידי הצפת הגג מה שלא תמיד מתבצע, תלוי בדרישת הלקוח. בכל מקרה פעולה שעליה אסור לוותר היא הלבנת הגג, פעולה שבעבר בוצעה על ידי סיד וכיום מבוצעת על ידי חומרי הלבנה הרבה יותר עמידים ממנו. פעולה זו מונעת מהגג להתחמם בשל הצבע השחור של הזפת מה שיכול לגרום לה להיות נוזלית בשנית ולסתום את המרזבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.