שימושים שונים במלגזות

אם נאמר לכם שהמכונות ישתלטו על העולם יום אחד, ודאי תחשבו שראינו יותר מידי סרטים, אך למעשה המלגזות השתלטו על התעשייה ולמרות שהן מופעלות על ידי בני אדם בשר ודם, הן הפכו להיות חלק כה משמעותי עד שבלעדיהן התעשייה של ימינו לא תוכל לתפקד אות והדבר.

מהי מלגזה ומדוע היא הכרחית?

המלגזה היא למעשה כלי רכב תפעולי קטן שלרוב נהג אחד בלבד יכול לנסוע בו. המלגזה היא כלי שמיועד למפעלים ולעסקים גדולים שצריכים לשנע סחורה, מוצרים או חומרים ממקום למקום. זו הסיבה מדוע המלגזות נפוצות כל כך בכל תעשייה ובכל ענף, הפעולה שהן מבצעות מתאימה לכל מקום. בין אם יש צורך בכלי רכב קטן שיסחוב פסולת של בנייה אל מחוץ לאתר הבנייה, הרמה של מוצרים שאל מדף גבוה במחסן או סחיבת פירות וירקות שזה הרגע שנקטפו, מלגזות הן אלה שיבצעו עבודה נאמנה.

מלגזות
מלגזות

מלגזות רב שימושיות

עוד יתרון משמעותי במלגזות היא היכולת להתאים אותם לפעולות רבות. בעוד כלי רכב מסוימים או מתקנים שאפשר לראות בתעשייה, כמו למשל כננת הרמה או במת הרמה, אפילו כשהן ניידות, הן עדיין מוגבלות בשימושים שלהם. למלגזה לעומת זאת אפשר לחבר אלו אביזרים שרוצים וכך להפוך אותה למוצר אחר לחלוטין. עם המלגזה ניתן לנקות כשמחברים אליה מטאטא כביש, ניתן לסחוב איתה מוטות כשמחברים לה זרועות מיוחדות, ניתן לחבר לה כף ולשנע באמצעות חול או פסולת וניתן גם לחבר לה עגלה קטנה והיא תשמש למשא.

לאלו שימושים מתאימות המלגזות השונות?

  • השימוש הכי גדול של המלגזות הוא לסידור סחורה במחסנים. במחסנים יש צורך לאחסן לגובה אם רוצים אחסון חסכוני. אחסון לגובה נתקל בלא מעט קשיים כאשר חלק מהפתרונות כמו מנוף קטן או הרמה באמצעות סולם, יכולים להיות אקטואליים רק לחלק מסוים מהסחורות או המחסנים אך אם רוצים פתרון מושלם, רק המלגזה תספק אותו. מלגזה חשמלית היא זו שיכולה לפעול במחסן מקורה ובאמצעות הזרועות שלה ניתן להרים סחורה כבדה לגובה של כה מטרים.
  • התמרונים המהירים והחדים של המלגזה לא שימושיים רק למחסנים אלא לכל מטרה שייעדו לה, כולל השתתפות בפסי ייצור. למעשה, רוב השימושים של מלגזות בפסי ייצור הוא בסופם כאשר היא זו שמרימה את המשטחים שעליהם מסודרת הסחורה והיא זו שמובילה אותם למחסן, להקפאה, לתא התייבשות או לכל מקום לפי התעשייה שאליה היא משתייכת. המלגזה יכולה לצאת מתחומי המפעל אל המחסן במהירות עם דלתות מיועדות לכך.
  • שימוש נפוץ מאוד של המלגזה הוא באתרי בנייה. בגלל העובדה שהמלגזה יכולה לנוע על שטח קטן ולספק כוח רב למרות גדולה הקטן, אפשר להשתמש בה למגוון רחב של פעולות. היא יכולה לסחוב דברים ממקום למקום, גם באמצעו תכף שמחברים לה וגם באמצעו תעגלה שתהיה מחוברת מאחוריה. בנוסף, באמצעות הכף שיחברו אליה ניתן לחפור באדמה בשטח קטן שדחפור לא יוכל לבצע, ועבודה ידנית תהיה ארוכה ומייגעת. גם פינוי פסולת באמצעות המלגזה נפוץ מאוד, לא רק באתרי בנייה אלא בכללי.

מלגזה לשימושים חקלאיים

אם יש תחום אחד שמהווה גאווה ישראלית, מלבד ענף ההייטק, זהו ענף החקלאות. למרות שטחה הקטן של המדינה יש כאן הרבה גידולים של ירקת ופירות שונים שמיוצאים לחו"ל ומגיעים גם לצלחת שלנו הישראלים. מלבד הגידולים הרבים באקלים הים תיכוני, יש הרבה חידושים טכנולוגיים שבאים לידי ביטוי כמו טפטפות או דשנים מסוימים. יחד עם כל החידושים הללו, המלגזות מאפשרות עבודה יעילה בתפוקה רבה יותר והם חלק מאחד הענפים הגדולים ביותר במדינה.

מלגזות חזני יוסף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.