סוגי מכונות אריזה בצפון

דפוס בי דיגיטל

התעשיות בימינו עד כדי כך יעילות כך שכמעט כל פעולה שמתבצעת, מתבצעת באמצעות אוטומציה. אחד השלבים שהפכו להיות יעילים למדי הוא שלב האריזה שכיום מתבצע לא רק במהירות מסחררת אלא גם בצורה מקיפה ששומרת על המוצר ומאריכה את חיי המדף שלו.

עולם שלם של פתרונות אריזה

בעבר, פתרונות האריזה היו מוגבלים. בשלב מסוים באנושות האריזה הייתה מתבצעת אך ורק באמצעות קרטון או באמצעות נייר עד שהניילון נכנס לתמונה. כיום יש פתרונות ידניים כמו ניילון נצמד אך גם קיימים פתרונות אחרים כמו שימוש במשאבות ואקום. כיום כל יצרן יכול לבחור לעצמו את סוג האריזה לפי פס הייצור שלו, לפי המוצרים וכמובן לפי סוג המוצר ואפילו עסקים קטנים יכולים להרשות לעצמם לרכוש מכונת אריזה שתבצע עבודה יעילה וחסרת תחליף.

אלו סוגי מכונות אריזה קיימות?

יש מגוון רחב של מכונות אריזה והשוני ביניהם טמון במספר פרמטרים. ראשית, הגודל שלהן: יש מכונות גדולות מאוד ויש מכונות קטנות שמיועדות לאריזה של מוצרים או חלקים קטנים בלבד. הפרמטר השני הוא אופן האריזה: ישנן מכונות שארוזות באופן אוטומטי לחלוטין כחלק מפס ייצור לעומת מכונות שדורשות אריזה חצי אוטומטית, כך שבכל פעם מפעיל המכונה צריך להיות שותף לתהליך. יש מכונות שהן חלק מפס ייצור ויש מכונות שאורזות את המוצר שהוא מוכן, בעוד יש מכונות שיכולות לארוז בין כמה מוצרים יחדיו או כמה קופסאות למטרות שילוח.

מכונת שרינק: המכונה המוכרת לעסקים

מכונת שרינק היא אחת מהמכונות המוכרות ביותר בעולם האריזה והיא פתרון אריזה מושלם כמעט לכל עסק. מה שמיוחד במכונת אריזה זו היא העובדה שהיא מגנה באופן מלא על הפריט שנעטף ולכן היא שימושית בעיקר למוצרי מזון אך גם לכל מוצר אחר. המכונה מצליחה ליצור אריזה ללא אוויר עם ניילון קטן ודק במיוחד כך שהפתיחה שלו פשוטה ממש כמו האריזה עצמה. נפח האווירה מצטמצם משמעותית והניילון מקבל את צורתו של המוצר ומוצרים שנעטפים בשיטה זו ניתן לראות בכל חנות ובסופר מרקט החל ממארזי מים ועד מוצרי חשמל.

מכונות פלופאק לתעשייה מהירה ויעילה

אם אי פעם יצא לכם להיות בתוך מפעל ולראות כיצד מתבצע תהליך הייצור בוודאי נחשפתם לשלב האריזה. שלב זה מתבצע כחלק מפס הייצור כך שבתום התהליך המוצר נמצא כבר באריזה שלו. זוהי מכונת הפלופאק שלמעשה מיועדת לייצור המוני ותעשייתי של מגוון רחב של מוצרים, ממוצרי מזון ועד מוצרי אלקטרוניקה. השיטה הזו מתבססת על גליל ניילון גדול אחד שלמעשה נחתך בהתאם לאריזה וכך עוטף מאות מוצרים בדקה. היתרון המשמעותי של מכונה זו הוא היעילות שלה ובהשקעה סבירה ניתן לארוז מספר עצום של מוצרים בהספק מרשים.

אריזת משטחים לשילוח

  • אם כבר במכונות אריזה למפעלים עסקנו, חשוב לציין את אחת המכונות החשובות ביותר שבעזרתה ניתן לשלוח לא מעט מוצרים לכל קצוות העולם. המוצר שאתם קונים בחנות לא הגיע לחנות בצורה הזו אלא בקרטונים. לעתים בעל החנות קונה קרטון אחד או שניים ולעתים מקבל עשרה, אך זה לא משנה את העובדה שהמפעל עצמו מוציא את אותם מוצרים לשילוח לסיטונאים ולקמעונאים כמארזי ענק שמכילים כמה קרטונים.
  • בתום תהליך הייצור, המארזים עצמם מסודרים על משטח ואת המשטח הזה צריך לאגד יחדיו כדי שהמלגזה תיקח אותו למחסן ולאחר מכן להפצה. האריזה של אותם מארזים על המשטח מתבצעת באמצעות מכונת אריזת משטחים שעוטפת אותם בניילון נצמד. כאשר הניילון הנצמד מחבר אותם יחדיו לא ניתן לקרוע אותו בקלות וזו השיטה הזולה ביותר לריכוז שלהם יחדיו ושינוע פשוט יותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.