ההבדלים בין משקפי יוקרה למשקפיים רגילים

פערי מחירים של עשרות אחוזים בין משקפי יוקרה ומשקפיים רגילים מעלים את השאלה מה באמת ההבדלים ביניהם. בשביל לענות על השאלה הזו צריך לבחון לא רק את אופי השימוש במשקפיים ואת האופן שבו הם משפיעים על חדות הראייה, על השמירה על העיניים ועל ההגנה מפני השמש, אלא גם את הסטנדרטים שבהם נדרשות לעמוד החברות היוקרתיות בעצמן.

איכות המשקפיים 

משקפי יוקרה
משקפי יוקרה

חברה שמגדירה את עצמה יוקרתית תעשה הכל על מנת לשמור על המוניטין שלה. בין היתר היא תקפיד על ייצור משקפיים איכותיים ועל שימוש בחומרי גלם מעולים. השילוב בין חומרי הגלם המעולים לבין האיכות של המשקפיים מציב את הדגמים היוקרתיים בקטגוריה נפרדת מאשר המשקפיים הרגילים.

משקפיי ראייה ומשקפי שמש

את ההבדלים בין משקפים שנחשבים יוקרתיים לבין משקפיים רגילים ניתן לראות גם במשקפי ראייה וגם במשקפי שמש. הנה למשל מספר תכונות שמשותפות למשקפי ראייה ומשקפי שמש בכל הנוגע ליוקרה:

א. איכות חומרי הגלם – חומרי גלם איכותיים יכולים לשמש גם לייצור משקפיים רגילים וגם לייצור של משקפיים שנחשבים יוקרתיים. יתרה על כך, בשני המקרים משתמשים בעדשות איכותיות על מנת לשרת את צרכי הלקוחות.

ב. עלות גבוהה – משקפים יוקרתיים נמכרים במחיר גבוה יותר מאשר משקפיים רגילים. אמנם לא כל אחד יכול להרשות לעצמו משקפיים מן הסוג הזה, אך כדאי להתייחס אליהם כהשקעה משתלמת לטווח ארוך.

ג. אחריות – משקפיים שמיוצרים על ידי חברה איכותית בדרך כלל יימכרו עם תקופת אחריות ארוכה. לעומת זאת, משקפיים רגילים שאין מאחוריהם חברה שמוכנה לקחת אחריות על המוצר עלולים להסב ללקוח עוגמת נפש.

עיצוב ואופנה

הבדל לא פחות חשוב בין משקפי יוקרה ומשקפיים יוקרתיים בא לידי ביטוי בעיצוב. המטרה של חברה יוקרתית היא להראות שהיא נשארת עם אצבע על הדופק ולכן היא מעסיקה מעצבי משקפיים ומשקיעה משאבים. התוצאה היא אפשרות לרכוש משקפיים יוקרתיים בעיצוב אופנתי וזאת בניגוד למשקפיים רגילים שמעוצבים בצורה בנאלית ושגרתית. לסיכום, יש הרבה הבדלים בין סוגי משקפיים וכדאי להכיר אותם לפני שמקבלים החלטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.