עורך דין פלילי בצפון ובמרכז

משטרת ישראל פועלת בכל הארץ על פי מחוזות. כל מחוז מונה מספר תושבים שונה ומספר תחנות משטרה שונות. המחוזות השונים מתמקדים בבעיות אקוטיות שונות המאפיינות אותו.

מחוז הצפון:

אוכלוסיית המחוז מונה מליון וחמישים אלף תושבים, רק 45% מהם יהודים והשאר בני דתות אחרות. במחוז הצפון 14 תחנות משטרה.

מאפייני פעילות עברה בולטים:

  • ריבוי אירועי ירי ואמל"ח.
  • עבירות אלימות גד אנשים, בטחון ושמירה על הסדר הציבורי.
  • עברות סמים – הברחות סמים מגבול ירדן לבנון וסוריה.
  • איומים אסטרטגיים וריבוי תאונות דרכים קשות.
  • ישנו קושי בולט באכיפת החוק במגזר הלא יהודי.

מחוז מרכז:

בתחום המחוז 1,600,000 תושבים והמחוז מונה 10 תחנות משטרה ויחידות מחוזיות.

מאפייני פעילות עברה בולטים:

  • מלחמה בפשיעה על כל סוגיה.
  • התפרצויות לדירות וגניבות רכבים, תאונות דרכים, עבירות אלימות.
  • עברות סמים – הגברת רמת החשיפה בתחום הסמים.

מהו תפקידו של עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי מעניק מענה מקצועי, יסודי ובעיקר יצירתי כבר בתחילת ההליכים הפליליים המתנהלים מול החשוד. הסנגור או הקטגור חייב לנתח את המצב המשפטי קדימה ולדעת לנהל את ענייני הלקוח תוך כדי בחינת כל פעולה ובחירה בפעולה המיטבית לניהול הסיכונים הכרוכים בעניין. החשיבה היצירתית היא קריטית במהלך עבודתו של הפליליסט  ודרך התנהלותו מול רשויות המשטרה והחוק הם קריטיים להצלחת התיק.

מה ההבדל בין עורך דין פלילי במרכז ובצפון

מהות והוראות החוק אינו שונים אפילו בפסיק במחוז צפון ובמחוז מרכז אולם ישנם הבדלים מהותיים בין המחוזות: סוג העברות הנפוצות, האוכלוסייה אותה משרתים ועוד.

ניתן לראות כי המחוזות המשטרתיים השונים שמים את עיקר פעילותם במקומות שונים. כל מחוז מתמקד בבעיות הייחודיות לו ולסביבה אותה הוא משרת.

סוג התפלגות העבירות שונה ממחוז למחוז, על פי ההתפלגות המפורטת ולכן:

עורך דין פלילי הנמצא בצפון הארץ ייתקל לעתים קרובות יותר בעבירות סמים ובעיות במגזר הערבי. לעומתו, עו"ד פלילי הנמצא במרכז הארץ יטפל בעיקר בעברות אלימות ורכוש ופחות בבעיות סמים.

לעורך דין פלילי הנמצא בצפון עניין השפה הוא קריטי. היות ורוב האוכלוסייה אינה יהודית הוא ישרת ויסייע  ליותר לקוחות באם ידע לדבר את השפה הערבית בנוסף על העברית בעוד שמשרד עורכי דין פליליים מהמרכז מטפל בעיקר באוכלוסייה יהודית שדוברת את השפה העברית ולכן ידיעת שפה נוספת היא אינה קריטית.

לסיכום,

מחוז הצפון מתאפיין במספר ערים קטנות יחסית ויישובים פזורים על כל השטח ואילו מחוז המרכז מתאפיין באזור מחיה עיקרי אחד.

לעו"ד פלילי ממחוז צפון בחירת מיקומו הגיאוגרפי קריטי. הנסיעות ארוכות מיישוב ליישוב והלקוח יעדיף לבחור עו"ד הקרוב למקום מגוריו. במחוז המרכז ישנה עיר מרכזית אחת שמנקזת אליה את רוב הפעילות העסקית. עו"ד פלילי מהמרכז יעדיף לפתוח משרד בעיר המרכזית והלקוחות לא יחשבו פעמיים אם לבקר במשרדו גם אם יאלצו לנסוע אליו ולצאת ממקום מגוריהם.

באדיבות עורך דין פלילי – מוטי אדטו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.