למה כדאי לבטח את הדירה?

פוליסת ביטוח תקנית לדירה כוללת ביטוח מבנה וביטוח תכולה. תנאיה הבסיסיים של הפוליסה זהים אצל כל חברות הביטוח, בעיקר בגלל המעקב של משרד האוצר וגורמים רלוונטיים נוספים. יחד עם זאת, הרבה בעלי בתים ודירות עדיין לא מבינים את החשיבות של הביטוח ואת הקשר בין הפוליסה לבין שיקום מבנים לאחר אסון.

הנה כמה סיבות שעוזרות להסביר למה כדאי לבטח את הדירה:הצפות

א. בגלל הפיצוי הכספי – ביטוח דירה הוא הדרך הטובה ביותר להבטיח פיצוי כספי גבוה. במקום לשאת בהוצאות על שיקום מבנים לאחר שריפות, דליקות או אסונות טבע, הפוליסה מופעלת על ידי חברת הביטוח ולעיתים בכפוף להשתתפות עצמית מינימאלית בלבד. גם הוצאות של כמה מאות שקלים בחודש למשך מספר שנים לא גבוהות יותר מההוצאות הנדרשות על שיקום מבנים מאסיבי.

ב. בגלל השקט הנפשי – פוליסת ביטוח מעניקה שקט נפשי. היא מונעת עוגמת נפש לאחר פריצות וכוללת התייחסות מקיפה למבנה ולתכולה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הפוליסה לא מיועדת רק לבתים יוקרה ולדירות אקסקלוסיביות. היא מסייעת גם לשוכרי דירות ולמשקיעים שרוצים לקבל תשואה אופטימאלית.

ג. בגלל התנאים – חברות הביטוח נמצאות בתחרות ולכן מציעות תנאים אטרקטיביים. מה שהלקוח צריך לעשות כדי לנצל את התנאים הוא להשוות בין חברות ביטוח, לקבל הצעות מחיר מסודרות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. יש לבדוק מה מכסה הפוליסה ולברר באיזה מקרים ניתן לקבל פיצוי כספי על שיקום מבנים.

מי מבצע שיקום מבנים מטעם חברת הביטוח?

מלבד האמור לעיל, כדאי לבטח את הדירה על מנת להתנהל במקרה של אסון מול אנשי מקצוע מיומנים. חברת הביטוח מפעילה רק גורמים מנוסים שיודעים לבצע את השיקום על הצד הטוב ביותר. אלו מתייצבים לרשות בעלי הדירה וממליצים על הפעולות הנדרשות כדי לחזור לשגרה.

לסיכום, ביטוח דירה הוא כלי משמעותי שעומד לרשות בעלי נכסים. פוליסת הביטוח בישראל תקנית וכפופה לאישור משרד האוצר. ניתן לבטח את המבנה בלבד או להוסיף ביטוח תכולה, כדי לקבל פיצוי לאחר אסון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.