מהן הבעיות הנפוצות ביותר במצלמות?

אם יש בבעלותכם מצלמה, אפשר שאתם גם נתקלים מעת לעת בתקלות שונות. התקלות שיש במצלמות כמובן דורשות לעתים לפנות למעבדה מקצועית, שם יכולים לספק לכם שירות של תיקון מצלמה. אולם, לעתים מדובר גם על תקלות שאתם יכולים לתקן בעצמכם. כך או כך, חשוב מאד שתבינו מהן בכלל התקלות הנפוצות במצלמות. היכרות עם התקלות הללו תאפשר לכם להבין האם זו בעיה שדורשת תיקון מקצועי, או שיש אפשרות לטפל בכך באופן עצמאי בלי לשלם עבור התיקון.

 

סקירה של כמה מהתקלות הנפוצות

תיקון מצלמות אצל המומחים
תיקון מצלמות אצל המומחים
  • המצלמה לא נדלקת – נתחיל מאחת התקלות הנפוצות ביותר והיא שהמצלמה פשוט לא נדלקת. זה הרבה יותר נפוץ ממה שאתם חשובים, בעיקר כי יש לא מעט גורמים שיכולים להוביל לכך. עם זאת, לא תמיד צריך בהכרח לתקן את המצלמה. לפעמים צריך לבדוק הסוללה של המצלמה טעונה כמו שצריך – ייתכן ששכחתם לטעון את הסוללה, או שהמטען התקלקל או שיש בעיה בסוללה, אבל המצלמה עצמה היא תקינה לחלוטין. כדאי גם לוודא שזו לא בעיה בלבד במסך החיווי – כי אולי המצלמה עצמה תקינה לגמרי וכלל אל צריך לפנות לשירות של תיקון מצלמה.
  • כניסת עצמים זרים למצלמה – עוד בעיה אפשרית במצלמה, היא כניסה של גופים זרים וזעירים פנימה. על אילו גופים מדובר? בעיקר גרגרים של חול ושל אבק. אותם גרגרים, במידה והם חודרים פנימה לתוך המצלמה עלולים לגרום להפרעה במגעים הפנימיים. מספיק לפעמים גרגר אחד בלבד – כדי שאחד המגעים יהיה תקול, והתוצאה הסופית תהיה תקלה במצלמה. לכן, כדאי מאד לשמור על המצלמה שלכם מלכתחילה. יש לשים אותה בתוך הכיסוי שלה כשהיא לא בשימוש, ויש לוודא שאתם לא מוציאים אותה כשיש סופות חול או אבק. אם כבר יש תקלה כזו, פנו לשירות של תיקון מצלמה, על מנת שינקו בזהירות את המגעים הפנימיים של המצלמה.
  • פגיעה של לחות ומים ומליחות – עוד תקלה אפשרית במצלמה, היא חדירה פנימה של מים, לחות ,או אפילו המליחות שיש במים. אל תשכחו כי מים באופן כללי הם האויב של כל מכשיר חשמלי – ובכלל זה כמובן גם של מצלמות. נוסף על כך, יש לזכור כי גם חשיפה גבוהה לתנאי לחות ללא הספקה – עלולה לפגוע באופן בלתי הפיך במגעים ובחיבורים של המצלמה מבפנים. לפעמים גם כמו תקטנה של מים עלולה לגרום זנק למצלמה, בשל המליחות הגבוהה שיש במים. המליחות עצמה פוגעת במגעים השל המצלמה. כמובן שגם במקרים הללו, יש לפנות לשירות של תיקון מצלמה על מנת לבחון האם יש אפשרות בכלל לתקן את המצלמה.

 

לא לוותר על המצלמה

לאחר שסקרנו בפניכם את רשימת התקלות הנפוצות יחסית במצלמות, חשוב לנו רק להדגיש לסיום שבכל מקרה – אל תזרקו אף פעם מצלמה לפח, גם אם היא נראית לכם מקולקלת לחלוטין. תמיד יש אפשרות לתיקון!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.