החלפת דודי שמש- מה יש לבדוק?

דוד השמש משפיע רבות על איכות החיים בבית

השימוש בדוד שמש מתבצע על בסיס יומי, ומשפיע על איכות החיים בבית, ולכן גם בבחירתנו בדוד שמש וגם בהחליפנו דוד שמש שהתקלקל, נרצה לוודא כי ברשותנו המוצר הטוב ביותר, אשר ישרת אותנו נאמנה לאורך זמן. חוסר הבנה בנושא, עלול לגרום לבחירת מוצר ברמה ירודה אשר יגרור תקלות רבות בזמן השימוש בו, ולכן כדאי לבדוק היטב את הפרמטרים החשובים טרם קניית דוד שמש.

אז מה צריך לבדוק כאשר מחליפים דוד שמש?

דוד שמש
דוד שמש
  • מה גרם לבעיה בדוד השמש הקודם: עוד בטרם ניגש לרכוש דוד שמש חדש, חשוב מאוד לברר מה גרם לבעיה בדוד השמש הקודם בכדי שנוכל להגיב אליה בהתאם. במידה ומדובר בתקלה טכנית, אשר אינה קשורה לדוד השמש עצמו, אך פגעה בו והוציאה אותו מכלל שימוש, נתקן את התקלה טרם החלפת דוד השמש. במידה ומדובר בתקלה שמקורה בדוד השמש (תרמוסטט, אבנית ועוד נושאים אשר יפורטו בהמשך), נחפש בדוד השמש החדש אמצעים אשר יוכלו לסייע בהימנעות מהישנות הבעיה.
  • גודל: דודי שמש מגיעים בגדלים שונים, וצריך לבחור את הגודל המתאים לכם. כאשר מדובר בהחלפת דוד, ניתן לקבל מושג כללי לגבי רמת צריכת המים החמים לפי הדוד הקודם. אם חסרו לכם מים בעבר- רצוי להגדיל את הגודל הנוכחי בדוד החדש.
  • שסתום בטחון: חלק זה חשוב ביותר בדוד היות ומונע היווצרות לחץ גדול מידי בתוכו ונזילת מים. בדודי שמש אשר עונים על תווי התקן יופיע אחד כזה, אולם יש לוודא זאת.
  • מערכת סינון מים: מערכת זו מונעת אבנית בדוד, אולם לא קיימת בכלל הדודים. כדאי לוודא כי בדוד השמש החדש ישנה מערכת כזאת, היות והצטברות אבנית מקצרת את חיי הדוד ועלולה לגרום לקצרים ולבעיות רבות.
  • תרמוסטט: חשוב לוודא את תקינות התרמוסטט בכדי למנוע שריפה של הדוד.
  • תו תקן: רצוי מאוד לרכוש רק דודי שמש בעלי תו תקן, אשר עברו אישור של מכון התקנים. דודים אשר אינם עומדים בתקנים אלה נוטים לבעיות רבות ולכן אינם מאריכים שנים, ויש להחליפם בתדירות גבוהה.

בבחירת דוד שמש, רצוי להיעזר במומחים

בין אם אנו קונים דוד שמש חדש, ובין אם ברצוננו להחליף את הישן, כדאי להיוועץ עם מומחים אשר יוכלו לסייע לכם בבחירת הדוד, התקנתו ומניעת חזרה של הבעיה. שביט דודי שמש וחשמל מציעים דודים איכותיים כמו גם שירותי התקנה ותיקונים וכן יסייעו לכם לבחור את הדוד המתאים לכם מבחינת גודל וצרכי דיירי הבית, וכן יחזיק מעמד לאורך שנים רבות. כמו כן, התקנת דודי שמש צריכה להיעשות בצורה מסוימת מאוד, וגם בכך לסייע לכם שביט דודי שמש וחשמל, ולדאוג להתקנה נכונה ובטיחותית, שתשמור על דוד השמש החדש לאורך זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.