הכל על ממונה בטיחות

ממונה בטיחות

תאונות עבודה הן כבר מזמן לא עניין נדיר שניתן לבטל כלאחר יד – כיום מדובר במכת מדינה

הסיכון של תאונות עבודה מוכיח את עצמו פעם אחר פעם כאחד הסיכונים הבולטים והמשמעותיים ביותר של החברה המודרנית שבה אנחנו חיים. בחברה הזו, שבה ענפי תעסוקה רבים מכילים לא מעט סיכונים שלא ניתן לבטל כלאחר יד, תאונות עבודה הופכות לתקריות קטלניות שגובות חיי אדם בעשרות ובמאות בכל שנה במדינת ישראל לבדה. בין אם מדובר בענף התעשייה ובמפעלים שונים ובין אם מדובר באתרי בנייה או בכל עבודה אחרת שיש בה סיכון של גובה או של חומרים מסוכנים, נושא הבטיחות בעבודה תופס בשנים האחרונות תשומת לב רבה, ובצדק. ועדיין, אנחנו עדים לכך שתאונות העבודה לא מצטמצמות עם כל שנה שעוברת אלא להפך – ואם בעסק שלכם אתם לא מוכנים להפקיר את חיי העובדים שלכם כך, ולגרום לעצמכם נזק חסר תקדים באותו הזמן – אתם צריכים עבודה וייעוץ איכותיים של אדם שתחום התמחותו הוא בטיחות. לאדם הזה קוראים ממונה בטיחות, ומדובר ביועץ חיצוני שמגיע לעסק שלכם ונותן לכם ראש הרבה יותר שקט – וכעת נסביר על עבודתו.

ממונה בטיחות
ממונה בטיחות

קצת על עבודתו של ממונה הבטיחות, ועל החשיבות של תפקיד זה עבור העסק שלכם ועבורכם

  • מיהו ממונה הבטיחות ומה הוא עושה? ממונה בטיחות הוא כאמור איש מקצוע בתחום הבטיחות עם הכשרה מתאימה בתחום, שעבודתו מעוגנת בחוק להתאם לתקנות ארגון הפיקוח על העבודה משנת 1954. ממונה הבטיחות מגיע לעסק שלכם כיועץ וכבודק חיצוני, ומבצע סקר מקיף ובדיקה איכותית של האקלים הבטיחותי ושל מפגעי הבטיחות השונים בעסק שלכם. כך, ממונה הבטיחות יודע לאפיין את המפגעים והסיכונים השונים, את נורמות העבודה והשגרה הבעייתיות שמהוות מפגע בטיחותי, וכל דבר אחר שעלול לסכן את חיי האדם של העובדים שלכם או של גורמים אחרים.
  • חשיבותו של ממונה הבטיחות? מעבר לחשיבות המובנת מאליה של אדם שתפקידו לזהות סיכונים שמאיימים על חיי אדם ממש, לממונה בטיחות איכותי יש גם חשיבות פרקטית וכלכלית עבורכם. מפגעי בטיחות שונים חושפים אתכם לאחריות כלכלית ואולי אף פלילית לתאונות השונות בעסק שלכם, ותאונה פוטנציאלית שכזו לא רק משביתה את כוח האדם שלכם, אלא גם מציבה אתכם בנקודה בעייתית מאוד מבחינה משפטית. ממונה הבטיחות יודע לזהות ולאפיין את הסיכונים השונים ולתת לכם את רשימת התיקונים אותם צריך לבצע בנורמות ובמרכיבים השונים של העסק.

מעבר לפן הכלכלי והפרקטי של ממונה הבטיחות, מדובר בשירות שפשוט מציל חיי אדם

ממונה בטיחות, כפי שהסברנו, הוא איש מקצוע שחשיבותו עבור הכיס שלכם ועבור העתיד של העסק שלכם יכולה להיות מכריעה, אבל לפני כל דבר אחר ומעל כל דבר אחר מדובר באיש מקצוע שמציל חיי אדם. תאונות עבודה הן לא נורמה שאפשר להשלים איתה, ובאמצעות ממוני בטיחות מקצועיים ואיכותיים אתם מצמצמים את הסיכוי לתאונות שכאלה כמה שרק אפשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.