אריזת ואקום פורמינג – למה משמשת?

טכנולוגיית ואקום פורמינג משמשת לייצור אריזות פלסטיק. במאמר הבא נסביר את השימושים העיקריים בטכנולוגיה ונציג את היתרונות שלה

ואקום פורמינג היא שיטה המתאימה לייצור סדרות קטנות יחסית של מוצרים. המאפיין העיקרי של השיטה הוא מבנה עגול או שטוח, כמו למשל שלטי פרסום ומגשי אריזה. בעזרת השיטה ניתן לייצר כיסויים לזיווד ואנטנות, מארזים, מושבים ועוד. השיטה מעניקה הגנה אופטימאלית לסוגים שונים של מוצרים ולכן היא משמשת גופים עסקיים בענפי המשק.ואקום פורמינג

הטכנולוגיה עצמה מבוססת על חימום גיליון פלסטיק אטום ותפיסתו בעזרת מסגרות. לאחר שמחממים את חומרי הגלם לטמפרטורה מסוימת, ניתן למשוך אותו באמצעות ואקום ובלחץ על גבי תבנית צורתית. לאחר התהליך הזה מבצעים קירור למוצרי האריזה ומזרימים אוויר או מים. הקירור מאפשר חליצה נוחה של התבנית וגם חיתוך צורני של המוצר. את החליצה והחיתוך ניתן לבצע באופן אוטומטי או ידני, על פי מאפייני התהליך ולפי המוצר שאותו מעוניינים לארוז.

היתרונות של טכנולוגיית ואקום פורמינג

אריזת ואקום פורמינג מיוצרת על בסיס טכנולוגיה מיוחדת ומתקדמת. תהליך הייצור מבוצע תחת פיקוח ובקרת איכות. הטכנולוגיה משמשת בעיקר לייצור מוצרים שונים מפלסטיק, אך בשנים האחרונות היתרונות שלה מנוצלים גם בתחום האריזות:

א. גמישות ושינויים תוך כדי עבודה – הטכנולוגיה מאפשרת גמישות מלאה והיא מתאימה ליצרנים שנמצאים תחת פיקוח. בעזרת הטכנולוגיה ניתן להכניס שינויים תוך כדי עבודה ולמנוע הוצאות מיותרות. הגמישות גם מבטיחה עמידה בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות עבור חברות המייצרות מוצרי מזון, תרופות, מוצרי קוסמטיקה ועוד.

ב. עלות נמוכה – השוואה בין אריזות ואקום פורמינג לבין עלות תבנית הזרקה או רוטציה מוכיחה שמדובר על חיסכון של עשרות אלפי שקלים. יחד עם זאת, העלות הנמוכה לא באה על חשבון העמידות של האריזות והאסתטיקה שלהן. המטרה היא להשתמש בחיסכון על מנת להשקיע מאמצים גדולים יותר במוצר ובעיצוב.

ג. סדרות קטנות ומוצרים בודדים – הטכנולוגיה מאפשרת לייצר סדרות קטנות של מוצרים בעלות נמוכה. לחילופין, ניתן לנצל את היתרונות שלה לטובת ייצור של מוצרים בודדים בלבד. הטכנולוגיה מיושמת בקרב חברות אריזה בכל רחבי הארץ ואפשר לרכז בהן את השירותים השונים תחת קורת גג אחת. שירותי אריזות ואקום פורמינג כוללים פיתוח רעיון, תכנון, תבנית, ייצור ולאחר מכן עיבוד במפעלים.

חשוב לציין כי הטכנולוגיה מבוססת על חימום לוח פלסטיק מוכן מראש ובעובי של מספר מילימטרים. לא ניתן ליישם את יתרונות השיטה על לוחות פלסטיק דקים, לכן חשוב לבחור היטב את אנשי המקצוע המבצעים את האריזה. בישראל לדוגמא יש יצרנים המתמחים במוצרים פלסטיים מן הסוג הזה ולא לכולם רמת מיומנות זהה. רצוי לתת עדיפות לחברה שמתמחה אך ורק בטכנולוגיה הזו, או לבדוק את הניסיון שלה בפרויקטים קודמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.