למה לעשות ביטוח דירה?

מרבית האנשים אשר רוכשים דירה, מודעים לכך כי היא הנכס היקר ביותר בחייהם, וכי הם מחזיקים בה את מיטב הרכוש שלהם. לפיכך, אין להקל ראש במשמעות הכבדה של רכיבת ביטוח אשר יגן עליכם כאשר תהיו זקוקים לו.

ביטוח הדירה אם כן מורכב משתי הגנות ביטוחיות משמעותיות: ביטוח תכולה, אשר מספק הגנה בכיסוי נזקים לרכוש, וביטוח מבנה, אשר מכסה עבור נזקים שיכולים להיגרם למבנה של הדירה בה אתם מתגוררים, ובנוסף גם לחלקים הצמודים לה.

אנשים רבים דוגלים בגישה המוטעית של "לי זה לא יקרה"- תפיסה זו היא טעות ומסוכנת, ועלולה אף לגרום לעוגמת נפש במידה ואכן תהיה פגיעה בבית. לכן חשוב עד מאד לרכוש ביטוח לדירה.

ביטוח דירה

ישנן מספר טעויות נפוצות בקרב אנשים בכל הנוגע לביטוח הדירה-

–          נזק לדירה קורה רק לעיתים רחוקות מאד, ובעיקר עקב אסונות טבע.

זו אחת הטעויות הקלאסיות אשר בפועל אינה עומדת במבחן המציאות. רבים מהנזקים אשר נגמרים לדירה – נגרמים כתוצאה מפגיעות "קטנות" יחסית, פגיעות כגון : נזילות, פיצוצי צנרת, שריפות שנגרמות כתוצאה מקצרים חשמליים במוצרים ישנים או אף כתוצאה מהפסקות חשמל אקראיות.

–          עשינו דרך הבנק ביטוח משכנתא ולכן אנחנו מכוסים
הביטוח שהבנק מציע הוא ביטוח משכנתא, ובפועל, הוא מגן על הבנק, ולא על לוקחי המשכנתאות. ביטוח המשכנתא מורכב אם כן מביטוח מבנה ומביטוח חיים, ומספק פיצויים עד לגבוה ההלוואה שנלקחה, ולא לפי שווי הנכס כולו. כמו כן, ביטוח זה אינו מתייחס כלל לתכולת הבית, וכאמור- תכולת הבית הינה אחד המרכיבים העיקריים בביטוח הדירה.

–          אין לנו חפצים ורכוש יקרי ערך בדירתנו.

מידי שנה נפרצות בישראל קרוב ל27000 דירות ( זאת על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה )- מה שאומר בממוצע יותר משלוש דירות בכל שעה. ועל אף נתון זה אנשים עדיין נוטים לזלזל בתכולת ביתם ולא מודעים לעלות המצטברת שלו. נסו להעריך את שווי הדירה שלכם רק על ידי סריקה על החפצים- היו בטוחים כי כאשר יגיע שמאי של חברת ביטוח ההערכה תהיה גבוהה בהרבה ממה שחשבתם בתחילה.

–          הדירה עלתה לנו המון כסף, אנחנו לא יכולים להוסיף עכשיו עוד כסף גם עבור ביטוח.

כיוון שהוצאתם סכומי כסף לא מבוטלים ברכישת הדירה, זאת הסיבה שעליכם להגן על הנכס שלכם. הוצאות על נזקים עלולות להיות גבוהות מאד, ולכן מומלץ להיערך לכך בהתאם. כיום, עלות ביטוח הדירה הינו נמוך ביחס לדיעה הרווחת, וביחס להוצאות התיקונים שעלולים להזדקק להם- ההוצאה עבור הביטוח היא זניחה ביותר.

היום ניתן לקבל הצעות מחיר אונליין ממספר חברות ולהשוות ביניהן וכך להשיג חיסכון נוסף בעלויות. למשל באתר ביטוח ישיר אפשר לקבל הצעת מחיר ואף לרכוש את הביטוח באינטרנט, מה שמבטל את העלות הנוספת שיש לשלם לסוכן ביטוח או לנציג שירות.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.