פינוי פסולת בצפון

החוק בישראל מחייב פינוי פסולת בניין לאתרי הטמנה מורשים. ברחבי הצפון נערכים לאחרונה לא מעט פרויקטים המחייבים התנהלות מול קבלני פינוי, ולכן כדאי לדעת במה בדיוק מדובר

שירותי פינוי פסולת בניין ניתנים על ידי קבלנים מורשים המקבלים רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. החוק בישראל מתיר פינוי של פסולפינוי פסולת בצפוןת בניין לאתרים ייעודיים בלבד. אתרים אלו מפוזרים בכל רחבי הארץ וחלקם מאפשרים מלבד הטמנה של פסולת בניין גם טיפול בחומרים מסוכנים, פסולת רפואית, אשפה רטובה וגזם. יחד עם זאת, תושבי הצפון לא תמיד מייחסים את החשיבות הרצויה לשירותי פינוי פסולת.

בשנים האחרונות החלו פרויקטים של בנייה ושיפוצים באיזור הצפון לתפוס תאוצה משמעותית. הביקוש למגורים בצפון עולה, מחירי הנכסים נמצאים במגמת עלייה והתוצאה היא עשרות פרויקטים הפרוסים מרמת הגולן ועד חיפה. גם הרשויות המקומיות לא טומנות ידן בצלחת ומעודדות קבלנים לבצע פרויקטים של שיפוצים, בנייה ושימור מבנים. השאלה היא כיצד מבצעים את הבנייה מבלי להפר את הוראות החוק ובאיזה שלב כדאי לערב קבלני פינוי פסולת בצפון.

כל מה שצריך לדעת על פינוי פסולת בניין

שירותי פינוי פסולת בניין בצפון מיועדים ללקוחות פרטיים, קבלנים וחברות בנייה. הנה כמה נושאים אליהם כדאי להתייחס לפני שמתאמים שירות מן הסוג הזה:

א. איזורי מתן שירות – לא כל חברה מציעה שירותי פינוי פסולת בניין בצפון. חשוב להשוות בין חברות לפי איזורי מתן השירות ולוודא מראש זמינות, מחויבות ומסירות. אפשר להתחיל בחלוקה של איזורי שירות לקטגוריות ולפנות רק לחברות הפועלות באיזור הצפון, חיפה והקריות. סביר להניח כי חברות באיזור תל אביב, גוש דן, השרון או השפלה לא יצליחו לתת מענה על צרכי תושבי הצפון.

ב. סוג שירות – כדאי לסנן בין קבלני פינוי פסולת בניין בצפון גם לפי סוג השירות שהם מעניקים. ההבחנה העיקרית היא בין חברות המספקות שירותי פינוי פסולת בלבד לבין חברות העוסקות המיחזור פסולת, הריסת מבנים, יצוא פסולת לחו"ל וכן הלאה. כדאי להתאים בין אופי השירות של החברה לבין היקף הפסולת וסוג חומרי הבניין בהם משתמשים בפרויקט.

ג. דרישות מיוחדות – קבלני בניין באיזור הצפון זקוקים לעיתים לשירותי פינוי המבוססים על דרישות מיוחדות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל שירותי הפינוי ניתנים בצורה זהה. יש שירותים הכוללים פינוי פסולת מתוך מקומות קשים לגישה, פינוי של חומרים מסוכנים ורעילים, טיפול באריזות ארוסול ושירותי מגרסה ניידת או נייחת. כל לקוח חייב להגדיר את דרישותיו מראש וכך לוודא עבודה מול קבלן פינוי רלוונטי.

לסיכום, גם באיזור הצפון צריכים להכיר בחשיבות של פינוי פסולת בניין לאתרי הטמנה מורשים. הפינוי מבטיח רמת חיים גבוהה, מונע זיהום ומגן על קבלני בניין או שיפוצים מפני הטלת קנסות וסנקציות של המשרד להגנת הסביבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.