ממונה בטיחות בטיולים בצפון

באדיבות טרם בטיחות וגהות-  בטיחות בעבודה

טיולים מאורגנים רבים נערכים באזור צפון הארץ, בין אם מדובר בטיולים של תלמידים ממוסדות חינוך שונים, טיולי תנועות הנוער, טיולים של מקומות עבודה או טיולי תיירים וכדומה. טיולים מאורגנים מחוייבים בממונה בטיחות לטיול, והוא אחראי על נושאי הבטיחות אשר קשורים בטיול ולבטיחות המטיילים.

אחריותו של ממונה טיולים בצפון

צפון הארץ הוא אחד מן האיזורים המבוקשים ביותר לטיולים בין אם מדובר בטיולים רגליים, טיולי אוטובוסים או טיולים מכל סוג אחר. טיולים מאורגנים חייבים להיות מתואמים עם זרועות הביטחון השונות על מנת לקבל אישור יציאה לטיול. ממונה על בטיחות בטיולים בצפון אחראי על הקשר בין הטיול לרשויות, ועליו לקבל את האישור לטיול במסלול אשר נבחר.

בנוסף לכך אחראי ממונה הבטיחות על כל האספקטים הבטיחותיים של הטיול לרבות:

  • בטיחות המטיילים בכל המקומות בהם יבקרו
  • בטיחות המטיילים בזמן הנסיעה
  • אבטחת הטיול מבחינת מלווה חמוש, איש עזרה ראשונה וכדומה
  • הבטחת ליווי מבוגר ברכבים להסעת ילדים
  • המצאות תיק עזרה ראשונה וציוד כיבוי אש
  • הדרכת המטיילים בכל הנוגע להתנהגות בטיחותית בזמן הטיול

בטיולים המאורגנים על יד משרד החינוך או תנועות הנוער יש ממונה בטיחות מטעם המוסד אשר מארגן את הטיול, המכיר את נוהלי הבטיחות הנדרשים מטעם משרד החינוך ועליו ליישם אותם כלשונן. בטיולים המאורגנים על ידי חברות התיירות השונות תהיה החברה אחראית על מינוי ממונה בטיחות לטיול, ועליו יהיה לדאוג לכל סידורי האבטחה והבטיחות בזמן הטיול מתחילתו ועד לסיומו הלכה למעשה. ממונה מטעם חברות אלה יכול להיות איש קבוע אשר מועסק בחברה או קבלן חיצוני אשר מוסמך בתחומי הבטיחות לצרכים אלה.

איזור הצפון הוא איזור מקסים לטיולים, ללא כל צל של ספק, אך יש לשמור על רמת בטיחות גבוהה, כאשר יוצאים לטיולים מאורגנים, ועניין זה מעוגן בחוק ובאחריות הגוף אשר מארגן את הטיול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.