איך לתכנן מדפים למחסן

ממונה בטיחות

הנושא של אחסון נוח ויעיל הופך להיות יותר ויותר משמעותי במחסנים. אין עוררין על כך כי בנושא זה נראה כי מדפים הם פתרון אחסון אידיאלי עבור מחסנים פרטיים. יחד עם זאת, תכנון מדפים למחסן יכול להפוך בקלות למשימה בלתי אפשרית. יש הרבה סוגים של מדפים ועוד יותר סוגים של מחסנים כאלה ואחרים. ההמלצה העיקרית היא לתכנן מדפים למחסן תוך דגש על הנושאים הבאים:

א. מידות – קחו מידות של המחסן עוד לפני תבחרו מדפים או חומרי גלם. התמקדו באורך, ברוחב ובגובה של המחסן והתחשבו במיקום הדלת. הטעות הנפוצה ביותר היא להרכיב מדפים עוד לפני הדלת, ולגלות מאוחר מדי שלא ניתן לפתוח או לסגור אותה ללא כל הפרעות שונות.

ב. כמות – בחרו את כמות המדפים המתאימה לצרכים שלכם. תכננו כראוי את כמות המדפים, וכך לא תצטרכו לשאת בעלויות מיותרות על כמות גדולה מדי של פתרונות מידוף שונים.

ג. מודולאריות – תנו עדיפות למדפים כאלה אשר ניתן לפרק ולהרכיב על פי צרכים משתנים. שינוי המדפים הללו דורש לא יותר מדקה אחת, והוא גם מקל על ניקוי, תחזוקה או שיפוץ של המחסן בעתיד.

ד. גובה – זו נקודה קריטית ביותר עבור תכנון מדפים למחסן. הגובה של המדפים אמור להתאים מצד אחד לגובה של המחסן, ומצד שני לגובה של המשתמש. העדיפו להתקין מדפים בגובה נוח, ולא תצטרכו לבזבז מקום על סולם על מנת להגיע למדפים גבוהים באופן מיוחד.

כמות, עומק ופתרונות מיוחדים

יש עוד כמה שיקולים אשר יכולים להקל על תכנון מדפים. השיקול הראשון הוא כמות המדפים הרצויה. שמירה על מרווח של 40-50 ס"מ בין המדפים יעניק לכם את התנאים האופטימאליים לשימוש במחסן.

שנית, תכננו את המדפים בעומק המתאים לאריזות או לציוד. חשוב להתאים בין המדף לבין אופי השימוש במחסן ולשמור על מסגרת תקציב הגיונית. אין טעם להשקיע אלפי שקלים בהתקנת מדפים לתקופה קצרה בלבד.  לבסוף, התעניינו לגבי פתרונות מיוחדים לתליית בגדים וכלי עבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.