תעסוקה באזור הגולן

אילו אפשרויות של תעסוקה יש באזור רמת הגולן? האם יהיה כדאי לעזוב הכל ולעבור לרמת הגולן? מה הסיכוי שנמצא עבודה?

הממשלה מנסה למשוך את תושבי ישראל אל רמת הגולן, למשל על ידי מתן שטחים לחיילים משוחררים בתנאים חסרי תקדים. אין ספק שרמת הגולן, על אף היותה אזור נפלא ויפה, עם איכות חיים, היא האזור הכי פחות מבוקש בקרב תושבי ישראל.

אחת הסיבות העיקריות לסלידה של מרבית תושבי ישראל מאזור רמת הגולן היא מחסור בתעסוקה, או לפחות כך חושבים תושבים שגרים באזורים אחרים.

אומנם אזור רמת הגולן עדיין נמצא בשלבי פיתוח, אבל אפשר למצוא עבודות מעניינות, ואפילו בשעות גמישות למדי, כמו טיוב נתונים במאגר הנתונים של תושבי רמת הגולן.

אחד המאפיינים הבולטים ברמת הגולן הוא השטחים הנרחבים שלה, והרבה פעמים תושבי רמת הגולן לא יודעים את הזכויות שלהם או החובות שלהם לגבי אופן שימוש בשטח כזה או אחר. בתחום הזה, חקירות כלכליות גם הן יכולות להיות מקצוע מניב פירות. לצורך הדוגמא, אדם יכול להיעזר בשירותיו של חוקרי פרטיים מתחום החקירות הכלכליות כדי לאתר רכוש או לבדוק זכויות שלו בשטחים או בנכסים שעליהם.

יש תושבים ברמת הגולן שאין להם ברירה אלא לעבוד מחוץ לאזור המגורים שלהם, מה שמביא לכך שמדי יום הם עושים נסיעה של שעה או יותר עד למקום העבודה הקרוב ביותר שהם מצאו. הרבה פעמים מצב שכזה נגרם עקב אי ידיעת אפשרויות התעסוקה שיש ברמת הגולן, לרבות חקירות כלכליות או טיוב נתונים שציינו כבר. ברמת הגולן יש עוד משרות מלבד עבודה חקלאית. בין היתר, משום שהמדינה מנסה לפתח את האזור, קבלן יכול לזכות במכרזים לפרויקטים של בנייה.

אין ספק שהיצע העבודות ברמת הגולן הוא מועט וחסר גיוון, ביחס לאזורים אחרים, אבל לפני שאתם מבטלים את הרעיון של לגור באזור הזה, כדאי לבדוק את הדברים לעומק. יכול להיות שדווקא שם תמצאו את עבודת החלומות שלכם, או זו שבאמת מתאימה לצרכים שלכם, וכל זה יהיה בסביבה ירוקה ויפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.