בדקתם שבצעו חיטוי וטיהור מים בנחלים וברכות?

המשפט סמוך עלי, אינו קביל בנושא בריאות. חיטוי מים הוא הדבר הראשון שמונע התפשטות מחלות ונגיפים

אז לפני שאתם צוללים אליהם – תקדישו כמה דקות לפני…

מים הם מקור החיים העיקרי בכדור הארץ. זו היא תרכובת כימית ייחודית, המלווה את בני האדם ובעלי החיים משחר האנושות. למרות שהתרכובת עשויה רק משני אטומים של מימן ומאטום אחד של חמצן, מים עשויים להזדהם, להתלכלך ולפגוע במי שצורך אותם. המטרה של חיטוי וטיהור מים בנחלים וברכות היא קודם כל לוודא את הניקיון, ולהפיג חששות לגבי זיהומים. בנוסף, בעזרת חיטוי וטיהור מים בנחלים וברכות, ניתן להגדיל את כמות צריכת המים, ולשפר אותה עבור האוכלוסיה.

רק חברות בעלות רישיון מטעם משרד הבריאות רשאיות להעניק שירותים מהסוג של חיטוי וטיהור מים בנחלים וברכות. חברות מקצועיות ומנוסות מבצעות גם בדיקות מים עבור דיאליזה בבתי חולים ובדיקות ביוב ושפכים, לצד רשימה ארוכה של פעילויות אחרות כגון:

א. ניקוי וחיטוי של מערכות אספקת מי שתייה – זהו שירות בסיסי של חברות, המתמחות בדיגום, טיפול וחיטוי במקורות מים. אספקת מי שתייה תקינה משפרת את בריאות האוכלוסייה ותורמת לרמת חיים גבוהה יותר.

ב. דיגום מים רמה א' ו-ב' – זו היא פעולה הכוללת בדיקות בקטריאליות ובדיקות כימיות. יש צורך בכלים מקצועיים ובטכנולוגיה מתקדמת, על מנת לבצע את הבדיקות הללו, מבלי לפגוע במקורות המים.

ג. דיגום בריכות שחייה ומקוואות – חברות, המעניקות שירותי דיגום, טיפול וחיטוי במקורות מים, צריכות לדעת כיצד לדגום בריכות שחייה פרטיות וציבוריות. מבחינת מקוואות, רוב הדרישות מגיעות מטעם עיריות מקומיות, אגפי תברואה והארגון להגנת הסביבה.

מי מבצע חיטוי מים בישראל? 156858069

חיטוי מים מונע הופעת חיידקים, ולכן מיועד עבור צרכנים פרטיים, עסקיים וחברות ציבוריות. תקנות משרד הבריאות הן אלו שקובעות, כיצד יש לבצע חיטוי וטיהור מים, והמשרד הוא גם הגוף האחראי על הסמכת העובדים. במקרה של הזנחה עשויים מאגרי המים להזדהם מגורמים כמו חול, חלודה, לטאות ועוד. בשנים האחרונות שונתה החקיקה לגבי חיטוי וטיהור מים, וכיום נדרשת מקצועיות רבה על מנת לטפל בנושא. הרשויות המקומיות מגבירות את האכיפה לגבי חיטוי בריכות ונחלים, במטרה לשפר את איכות המים המגיעה אל בתי הצרכנים.

מערכות מי השתייה בישראל מחולקות למערכות ציבוריות ופרטיות, המיועדות לצריכה סניטרית. לצידן יש גם מערכות מים חקלאיות, השואבות מתוך נחלים ומגובות במים שפירים. הבדיקות והטיפולים הסדירים הם הדרך היחידה להבטיח מים נקיים במאגרים ובבריכות השונות.

חיטוי יעיל

חיטוי של מאגרים פתוחים, כמו נחלים או בריכות, דורש אישורים מיוחדים. על החברה להשתמש במשאבות בלחץ גבוה, ולנצל את הניסיון הנצבר, על מנת לבצע עבודה מהירה ויסודית. לאחר חיטוי מאגרי המים, ניתן לחזור ולהשתמש במערכות לצורך הובלת הנוזל אל היעד.

חברות העוסקות בדיגום, טיפול וחיטוי פועלות למען הסביבה, ונדרשת מהן מקצועיות רבה. יש לבחור חברה עם ניסיון, ולבצע חיטוי וטיהור מים בנחלים וברכות באופן תקופתי.

באדיבות: כץ איכויות מים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.