הדברה בצפון לעומת הדברה באיזורים אחרים

מאת: מדביר הצפון

מזיקים ומכרסמים נוטים להתבצר בסביבה המתאימה לתנאי הגידול שלהם. קיים קשר ישיר בין סוגי בעלי החיים, המתפתחים באיזור מסוים לבין האקלים, הטמפרטורות, רמת הלחות, סוג הצמחייה, זוויות קרינת השמש ועוד. יחס זה יוצר מצב, בו במדינת ישראל נדרשות הדברות שונות בכל איזור בארץ.

במילים אחרות, תושבי הצפון לא יכולים להסתפק בשיטות ההדברה של המרכז או הדרום. מי שמעוניין לנצל את הפוטנציאל של הדברה בקריות, וליהנות מתקופה ארוכה נטולת מזיקים, צריך לפנות אל בעלי מקצוע מיומנים, מנוסים ואדיבים.

אילו מזיקים קיימים באיזור הצפון?

באיזור הצפון יש מזיקים, שאין במרכז הארץ. בין היתר ניתן למנות את העקרבים והנחשים, אשר פורחים בסביבה ההררית והירוקה של הצפון. לצידם קיימים גם מעופפים, המגיעים מתוך שדות החקלאות והקיבוצים הפתוחים.

לא רבים זוכרים זאת, אך רמת הזיהום הגבוהה במרכז מונעת, גם היא, כניסה של חרקים ומזיקים אל האיזור. כמו בני האדם, גם המזיקים מעדיפים להתמקם באיזור נקי ופסטוראלי. הבעיה מתחילה, כאשר המזיקים מתרבים ומתחילים לפגוע ברמת החיים.

מה אפשר לעשות כדי למנוע כניסת מזיקים לבית?

יש מספר פעולות אותן ניתן לבצע, על מנת למנוע התפשטות של מזיקים באיזור הצפון:

1. חומרי הדברה וריסוס ביתיים – זהו הפיתרון המיידי והבסיסי ביותר למזיקים ומכרסמים. הוא עוזר במקרים מסוימים למנוע התפשטות של מזיקים, אך הוא אינו רלוונטי בטווח הארוך. מצד שני, כדאי להחזיק בבית מספר סוגים של חומרי הדברה, על מנת להתמודד עם אורחים בלתי קרואים.

2. אטימת דלתות וחלונות – אמצעים פשוטים, כמו רשתות וסורגים, יכולים גם הם לעזור לכם להתמודד עם מזיקים באיזור הצפון. בחרו את הרשתות בהתאם לגודל הדלת, הציבו רשת בכל כניסה וחלון, ותוכלו לאוורר את הבית ללא חשש.

3. היגיינה וסטריליות – ניקיון אינו נמדד רק בתוך הבית, אלא גם בחצר, בכניסה ובחנייה. הזנחה מזמינה מזיקים ומכרסמים, ומחמירה את המצב. בין אם אתם גרים בצפון או באיזורים אחרים, השקיעו כמה דקות מדי שבוע, על מנת לנקות גם החלקים החיצוניים של הבית.

4. הזמנת חברת הדברה – אי אפשר להתעלם מהניסיון והמקצועיות של חברות הדברה בקריות ובצפון. אלו הם אנשי המקצוע היחידים, המכירים את המאפיינים של האיזור, את התכונות של המזיקים ואת נקודות החולשה שלהם. התייעצו עם חברה מנוסה, ובחרו את שיטת ההדברה המתאימה לצרכים שלכם.

שירותי הדברה כוללים התמחות מקצועית בכל סוגי המזיקים. מלבד נמלים, תיקנים ופרעושים, הנמצאים בסביבות שונות, באיזור הצפון ישנם זוחלים ומכרסמים ייחודיים. בנוסף, החברה יכולה לבצע פעולות הרחקת יונים ולכידת נחשים על ידי לוכד מוסמך.

לסיכום, חברה, המעניקה שירותי הדברה בצפון, מודעת לאחריות המוטלת עליה. המכרסמים והמזיקים באיזור הצפון לא דומים לאחיהם באיזורים אחרים, אך אין סיבה שתסבלו מזה.

10897100_m

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.